Dobczycka młodzież realizuje program „Równać Szanse.”

Grupa spotkała się z burmistrzem, ponieważ realizują program Równać Szanse, którego idea oparta jest na zaangażowaniu i samodzielności młodych ludzi.

5 lutego do burmistrza z wizytą przybyła grupa młodzieży, reprezentującą grupę Speed-ball Dobczyce. Inicjatywa ta jest wstępem do projektu „Nakręcamy na Speed-ball” który otrzymał dofinasowanie z programu Równać Szanse. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Główne założenie programu to wyrównanie szans młodych ludzi na ich dobry start w dorosłe życie.

„Tutaj nie ma miejsca na gotowe i zaplanowane przez dorosłych działania na rzecz młodzieży.  W tym programie to młodzi są inicjatorami, realizatorami i sprawcami działań. Oni planują, oni decydują. Samodzielność młodzieży, szansa na to by mogli się sprawdzić  w różnych zadaniach – to idea programu. Na finale młodzi muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie” – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

Głównym tematem rozmów były działania, które będą realizowane do sierpnia bieżącego roku. Młodzież opowiedziała o zadaniach, które są dla nich ważne: sondaż społeczny wśród mieszkańców, otwarte pokazy speed-ball dla rodzin, impreza finałowa połączona z zawodami, pozyskiwanie sojuszników i partnerów w lokalnym środowisku. Spotkanie prowadzili: Adam Urbaniak, Natalia Ślęczka, Krystian Wesołowski i Mikołaj Dziadkowiec.

Pan Burmistrz pytał o różne rzeczy, ciekawy był motywacji grupy do podjęcia się samodzielnego prowadzenia projektu.

Chcemy zarazić innych naszą pasją, a żeby to zrobić musimy włożyć w ten projekt czas i serce oraz znaleźć wsparcie i sojuszników.” – pokreślił w rozmowie Krystian Wesołowski.

Finałem rozmów był patronat nad projektem, deklaracja wsparcia w działaniach promocyjnych oraz udostępnienie przestrzeni na spotkania organizacyjne młodzieży.

Jestem zadowolona. Stres był, ale daliśmy z siebie wszystko a pomysły, które przedstawiliśmy spodobały się Panu Burmistrzowi. Liczę na więcej spotkań w tak miłej atmosferze.” – relacjonowała po spotkaniu Natalia Ślęczka.

Poznaj program Równać Szanse.