Sieć Sportownia Speed-Ball

 

Minęły 3 lata od kiedy Polak po raz pierwszy zagrał w speed-ball. W 2017 roku speed-ball będzie już w każdym województwie.

Jest w Polsce taka grupa ludzi, którzy kochają sport i nie boją się wzywań, dlatego zaangażowali się w rozpowszechnianie w naszym kraju całkiem nowej, nieznanej dotąd dyscypliny, którą jest speed-ball.

W ciągu trzech lat, od kiedy Polak po raz pierwszy zagrał w speed-ball, rodzina miłośników tej dyscypliny z roku na rok coraz bardziej się powiększała. Dziś w speed-balla gra się już w sześciu województwach, ale w tym roku to się zmieni!

Stowarzyszeniem SPORTOWNIA i Stowarzyszenie Miłośników Speed-Ball Polska otrzymały grant na stworzenie sieci speed-ballowych ośrodków w każdym województwie. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu wytypowane w rekrutacji szkoły (po jednej w każdym województwie) otrzymają sprzęt oraz szkolenie z zasad gry w speed-balla. Finałem wspólnych działań będą II. Mistrzostwa Polski na które każda z szkół przyśle swoich reprezentantów. Dzięki temu uczestnicy działań otrzymają nie tylko sprzęt oraz wiedzę jak go używać – zostaną włączeni do speed-balowej rodziny, która dba o swoich członków, zapewniając im możliwość trenowania z najlepszymi na międzynarodowych obozach sportowych, które organizuje.

W planowanych działań stawiamy na lokalnych liderów (nauczycieli w-f, animatorów sportowych) oraz na młodzież, która ma największe szanse osiągnąć światowy poziom i dogonić najsilniejsze drużyny na świecie. Chcemy współpracować z młodzieżą z mniejszych ośrodków, bez rozbudowanej infrastruktury sportowej, gdyż speed-ball takiej nie wymaga, a wierzymy, że znajdziemy tam nieodkryte jeszcze talenty sportowe.

Jeśli chciałbyś dołączyć do speed-ballowej sieci lub polecić nam szkołę w którą warto zainwestować, napisz do nas !

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę, mimo iż nie do końca wpisujesz się w kryteria, bo nie jesteś przedstawicielem szkoły – skontaktuj się z nami!
Mamy przetestowane także inne ścieżki rozwijania speed-balla w regionach
i pozyskiwania środków na speed-ballowy START!